Eticaret Sitelerinde Ürün Bilgilerinin ve Görsellerin Önemi

Eticaret sitelerinde dikkat edilmesi gereken noktaların başında ürün bilgileri ve görselleri gelmektedir. 

Ürün detayları, ziyaretçilerin satın alma isteklerini harekete geçirecek en önemli detaylardandır. Ziyaretçin ürün hakkında detaylı bilgi sahibi olmayabilir ya da ilgili ürünle ilk defa eticaret sitende karşılaşmış olabilir. 

Eticaret Sitelerinde Ürün Bilgi ve Görsellerinin Önemi

Ürüne dair öne çıkan faydalı özelliklere anlaşılır şekilde yer vermek, hem ilgilenen kişinin zihninde doğru bilgilerin oluşmasını sağlar, hem de ürüne olan ilgiyi arttırarak satın alım isteğini tetikler. 

Diğer yandan, ziyaretçi ürünü almaya karar vermiş ve online alışveriş gerçekleştirmek için araştırma yapıyor olabilir. Herhangi bir kaynaktan kopyala-yapıştır tarzında bilgi aktarımı yapıldığı izlenimi veren amatörce hazırlanmış ürün bilgileri, firman ve ürünün hakkında olumsuz izlenim oluşmasına neden olacaktır. 

Detayların açık ve tutarlı şekilde belirtildiği bir yapılanma, profesyonel işleyişin farkına varılmasına ve güven duygusunun oluşmasına katkı sağladığı gibi, eticaret sitende alışverişe dönüşen ziyaret oranını arttıracaktır.

Ürün görselleri de ziyaretçilerin için oldukça önemlidir. 

Ürün veya hizmetine ilişkin görseller başka kaynaklarda kullanılmayan, senin tarafından üretilmiş özelliklerde olmalı. Aynı ürüne ait binlercesi internette bulunan bir fotoğraf yerine, benzersiz, hiç görülmemiş bir fotoğraf sunman ziyaretçilerinin dikkatini çekecektir.

Fotoğraflarını web sitene aktarırken uzun kenarı en az 1000px olarak ayarlayıp yükle. Küçük resimleri yüklemekten kaçın. Görsel olarak olduğundan küçük, piksellenmiş fotoğraflar ziyaretçilerinin gözünde kötü izlenim bırakır.

Ek olarak, fotoğraflarının uzun ve kısa kenar ölçülerini siten üzerinde oynama, tüm görseller aynı oranda büyükülükte görünsün diye kendini yıpratma. Bırak oldukları gibi, net gözüksünler. Bu konuda dikkat etmen gereken nokta, yanyana kullandığın fotoğraflarda bütünlüğü sağlamak açısından benzer ölçülerde fotoğraflar kullanmaktır.

Eğer mümkünse göstermek istediğin ürün ya da hizmetinin birden fazla fotoğrafını web sitende sergile. Farklı açılardan çekilmiş en az 3-4 görseli ürün detayında göster. Böylece ziyaretçilerin ilgili görsellerden bir çok anlam çıkarabilir ve ürünü anlamaları kolaylaşabilir.

Özetle; eticaret ürün bilgi sayfalarında, kolay anlaşılan özgün içeriklere ve ürünün tüm detaylarına yer vermeli, kaliteli görseller kullanmalısın. Bu detaylar eticarette sana başarıyı getirecektir.

05/10/2015
Yeniliklerden haber almak için beğen:
Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Blog'a Dön