• 0(312) 963 15 01

  Hangi Eticaret Paketi Sana Uygun?

  Eticarete başlamaya karar verdin ama karşına çıkan eticaret paketlerinden hangisini seçmen geerektiği konusunda kararsız isen bu yazımız tam sana göre. Hazır e-ticaret yazılımları genellikle 3-4 civarında özelliklerine göre değişen e-ticaret paketleri sunarlar. Bu paketlerden en temeli ekonomik olarak en uygun olurken, en yüksek pakette elbetteki daha yüksek ücretlendirmelere sahip olacaktır.

  Hangi Eticaret Paketi Sana Uygun?

  Teknik Destek Herşeydir

  Eticarette sağlayıcı firma tarafından teknik destek alabilmen çok önemli. Telefon ile teknik destek vermeyen ve yardım sağlamayan bir firmadan e-ticaret sitesi yazılımı kullanmanı önermiyoruz. Mesai saatleri içerisinde telefonla, diğer zamanlarda da e-posta ya da ticket sistemi ile teknik destek alabilmen oldukça önemli. Aynı zamanda eposta ya da ticket ile oluşturduğun taleplere çok hızlıca cevap verilmesi de bu konu başlığı altında oldukça önemli. Eticaret sitende takıldığın konulara ne kadar çabuk dönüş ve çözüm alırsan e-ticarette başarın o kadar hızlı olacaktır.

  Hangi Eticaret Paketi Sana Uygun?

  İhtiyaçlarınızı Doğru Belirleyin

  Eticarete başlamadan önce kullanmak üzere olacağın e-ticaret yazılımında temel ihtiyaçları önceden belirlemelisin. Örneğin ürün sayın nedir? Kategori sayın nedir? Ve bunlar gün geçtikçe artabilecek midir? Cevabın evet ise sınırsız ürün giriş yapabileceğin bir e-ticaret paketi seçiminde bulunmalısın.

  Barındırma Alanı, Aylık Trafik

  Eticaret sitenin ürün resim gibi dosyalarının barındırılacağı, eposta kullanımı sağlayacağın hosting - barındırma özelliklerinin yüksek olmasına dikkat etmelisin. Aynı zamanda aylık trafik limiti de senin için önemli bir konu. Aylık trafiğin web sitendeki dosyalar ve ziyaretçi sayın ile doğrudan ilgilidir. Bu bakımdan hem barındırma hem de trafik için yüksek değerler sunan ya da sana limitsiz olanak sağlayan e-ticaret paketini seçmelisin.

  SSL Sertifikası

  SSL Sertifikası hem ziyaretçi - üyelerinin güvenliği, hem de birazdan değineceğimiz SEO altyapısı için oldukça önemli bir unsurdur. Lafı uzatmayalım, SSL Sertifikası sunmayan bir e-ticaret paketi kesinlikle kullanma.

  Hangi Eticaret Paketi Sana Uygun?

  SEO Altyapısı Tam Olmalı

  Kullanacağın eticaret yazılımı içerisinde SEO'nun olmaz ise olmazları mutlaka bulunmalıdır. Bir tane unsur bile eksik olmadan tüm bu önemli değerlerin e-ticaret sitende bulunması gereklidir. Bunlardan bazılarını favicon oluşturma, otomatik güncellenen site haritası (sitemap.xml), otomatik oluşan akıllı urller (alandi.com/cep-telefonlari) gibi, mobil uyum, SSL Sertifikası, Google Analytics entegrasyonu gibi sıralamak mümkün.

  Ödeme Çözümleri

  Online ödeme kullanmak istemiyorsan içerisinde sanal pos ya da özel ödeme çözümü sunmayan ve sadece havale/eft - kapıda ödeme seçenekleri sunan bir paketi seçebilirsin. Ancak online ödeme kullanacak isen ki, e-ticaret sitelerinin %95'i kullanır, o halde kullanacağın e-ticaret paketinin sana banka sanal pos ya da diğer özel ödeme seçeneklerini sunduğundan emin olmalısın.

  Tasarım Özellikleri

  Eticaret sitenin arayüzünde kullanmak isteyeceğin bazı özellikler olabilir. Bunlar ana sayfanda oluşturacağın görsel bannerlar ya da seçtiğin ürünlerden oluşan bannerlar olabilir. Bu tip çeşitlilikleri e-ticaret sitende kullanabilmen bir aavantaj. Bu bakımdan banner, ürün slide gibi özellikleri senin yönetiminde olan bir e-ticaret paketi seçmen senin lehine. Ek olarak e-ticaret sitene ait ana sayfada seçtiğin ürünlerden çok satanlar, öne çıkanlar gibi bölümleri de kendin oluşturabilmen oldukça önemli bir özellik.

  Hangi Eticaret Paketi Sana Uygun?

  Promosyon Özellikleri

  Eticaret sitende promosyon özellikleri kullanmak istiyorsan e-ticaret paketinde bu özelliklerin olduğundan emin olmalısın. Örnek olarak bir üründen x alana y hediye, 4 al 5. bedava, sepette %10 indirim gibi... Ek olarak ürünlerine indirim oranları tanımlamak ve ürün üzerindee bu oranı göstermek istiyorsan da yine bu özelliği barındıran bir e-ticaret paketi seçmmelisin. Ya da müşterilerinin puan kazanıp harcaması ya da tanımlayacağın hediye çeklerini kullanmasını istiyorsan eticaret paketi içerisinde bu mmodüllerin olması gerekli.

  USD, EURO ile Ürün Listeleme

  Ürünlerini USD ya da EURO ile listelemen gerekli ve sipariş esnasında otomatik olarak güncel kurdan TL'ye çevrilmesi gereği var ise farklı birimlerle ürün listeleme özelliği olan bir e-ticaret yazılımı seçmelisin.

  Üyeliksiz Alışveris

  Çoğu e-ticaret sitesi sahibinin istediği, müşterisinin siteye üye olmadan hızlıca alışveriş yapabildiği bir modüldür. Bu senin için önemli ise eticaret paketi satın alırken üyeliksiz alışverişe uygun olduğuna da dikkat etmelisin.

  Pazaryeri Entegrasyonu

  N11, Hepsiburada, Trendyol gibi pazaryerleri üzerinden ürün satışı yapıyor ve ürünlerinin stok güncellemesini, gelen siparişlerini ortak bir yerde toparlamasını istiyor isen kullanacağın e-ticaret yazılımının pazaryeri entegrasyonuna açık olduğundan emin olmalısın.

  Muhasebe

  Kullandığın Logo, Mikro vb. gibi muhasebe programlarına entegre çalışacak bir eticaret yazılımı istiyorsan muhasebe entegrasyonlarının buluunduğuna emin olmalısın.

  Her istediğin özellik bir e-ticaret paketinde bulunmayabilir. Bu durumda bu özelliğin modül olarak eklenip, eklenemeyeceğini e-ticaret altyapı sağlayıcısına sorabilirsin.

  Clouds Eticaret olarak 15 yıllık tecrübemiz ile ortaya çıkan ihtiyaçlara yönelik 3 farklı e-ticaret paketimiz mevcut. Ek olarak opsiyonel olarak bir e-ticaret sitesi için gerekli her ne detay var ise sunabilmekteyiz.

  Hemen bir e-ticaret paketi seçmek ve eticarete başlamak için bize ulaşabilirsin: (312) 963 15 01

  28/08/2020

  İlgini Çekebilir:

  19/05/2020
  Günümüzde e-ticaret konusu içerisinde çokça adını duyduğumuz XML Entegrasyonu konusunda kafanız mı karışık? Tam olarak ne işe yaradığını anlayamıyor musunuz? O halde bu blog yazımız tam size göre. Öncelikle XML ile başka... Devamı
  12/05/2020
  Belirli kriterler dahilinde şirketler yavaş yavaş efaturaya geçiyor, önümüzdeki yıllarda ticari faaliyetlerini sürdüren tüm işletmeler efaturaya geçmiş olacaklar. Kimi şirketler ise zorunlu olmadıkları halde maliyet ... Devamı
  09/05/2020
  Eticaret siteleri artık her sektör için hayatımızın içerisinde yer alıyor. Rutin alışveriş alışkanlıklarımız, ihtiyaçlarımız artık sadece yakın çevremizde bulabileceklerimizle sınırlı değil; bir çok online siteye ulaşabi... Devamı
  04/05/2020
  Dijital çağ ile sadece e-ticarete geçmekle kalmadığımızı kabul etmeliyiz. Evet eticaret önemli bir ihtiyaç ama sonucunda gelen bir takım gelişmeler için de çözümler üretmemiz gerekli değil mi? Mesela e-fatura şu an bizim... Devamı