Hangi Eticaret Paketi Sana Uygun?

Eticarete başlamaya karar verdin ama karşına çıkan eticaret paketlerinden hangisini seçmen geerektiği konusunda kararsız isen bu yazımız tam sana göre. Hazır e-ticaret yazılımları genellikle 3-4 civarında özelliklerine göre değişen e-ticaret paketleri sunarlar. Bu paketlerden en temeli ekonomik olarak en uygun olurken, en yüksek pakette elbetteki daha yüksek ücretlendirmelere sahip olacaktır.

Hangi Eticaret Paketi Sana Uygun?

Teknik Destek Herşeydir

Eticarette sağlayıcı firma tarafından teknik destek alabilmen çok önemli. Telefon ile teknik destek vermeyen ve yardım sağlamayan bir firmadan e-ticaret sitesi yazılımı kullanmanı önermiyoruz. Mesai saatleri içerisinde telefonla, diğer zamanlarda da e-posta ya da ticket sistemi ile teknik destek alabilmen oldukça önemli. Aynı zamanda eposta ya da ticket ile oluşturduğun taleplere çok hızlıca cevap verilmesi de bu konu başlığı altında oldukça önemli. Eticaret sitende takıldığın konulara ne kadar çabuk dönüş ve çözüm alırsan e-ticarette başarın o kadar hızlı olacaktır.

Hangi Eticaret Paketi Sana Uygun?

İhtiyaçlarınızı Doğru Belirleyin

Eticarete başlamadan önce kullanmak üzere olacağın e-ticaret yazılımında temel ihtiyaçları önceden belirlemelisin. Örneğin ürün sayın nedir? Kategori sayın nedir? Ve bunlar gün geçtikçe artabilecek midir? Cevabın evet ise sınırsız ürün giriş yapabileceğin bir e-ticaret paketi seçiminde bulunmalısın.

Barındırma Alanı, Aylık Trafik

Eticaret sitenin ürün resim gibi dosyalarının barındırılacağı, eposta kullanımı sağlayacağın hosting - barındırma özelliklerinin yüksek olmasına dikkat etmelisin. Aynı zamanda aylık trafik limiti de senin için önemli bir konu. Aylık trafiğin web sitendeki dosyalar ve ziyaretçi sayın ile doğrudan ilgilidir. Bu bakımdan hem barındırma hem de trafik için yüksek değerler sunan ya da sana limitsiz olanak sağlayan e-ticaret paketini seçmelisin.

SSL Sertifikası

SSL Sertifikası hem ziyaretçi - üyelerinin güvenliği, hem de birazdan değineceğimiz SEO altyapısı için oldukça önemli bir unsurdur. Lafı uzatmayalım, SSL Sertifikası sunmayan bir e-ticaret paketi kesinlikle kullanma.

Hangi Eticaret Paketi Sana Uygun?

SEO Altyapısı Tam Olmalı

Kullanacağın eticaret yazılımı içerisinde SEO'nun olmaz ise olmazları mutlaka bulunmalıdır. Bir tane unsur bile eksik olmadan tüm bu önemli değerlerin e-ticaret sitende bulunması gereklidir. Bunlardan bazılarını favicon oluşturma, otomatik güncellenen site haritası (sitemap.xml), otomatik oluşan akıllı urller (alandi.com/cep-telefonlari) gibi, mobil uyum, SSL Sertifikası, Google Analytics entegrasyonu gibi sıralamak mümkün.

Ödeme Çözümleri

Online ödeme kullanmak istemiyorsan içerisinde sanal pos ya da özel ödeme çözümü sunmayan ve sadece havale/eft - kapıda ödeme seçenekleri sunan bir paketi seçebilirsin. Ancak online ödeme kullanacak isen ki, e-ticaret sitelerinin %95'i kullanır, o halde kullanacağın e-ticaret paketinin sana banka sanal pos ya da diğer özel ödeme seçeneklerini sunduğundan emin olmalısın.

Tasarım Özellikleri

Eticaret sitenin arayüzünde kullanmak isteyeceğin bazı özellikler olabilir. Bunlar ana sayfanda oluşturacağın görsel bannerlar ya da seçtiğin ürünlerden oluşan bannerlar olabilir. Bu tip çeşitlilikleri e-ticaret sitende kullanabilmen bir aavantaj. Bu bakımdan banner, ürün slide gibi özellikleri senin yönetiminde olan bir e-ticaret paketi seçmen senin lehine. Ek olarak e-ticaret sitene ait ana sayfada seçtiğin ürünlerden çok satanlar, öne çıkanlar gibi bölümleri de kendin oluşturabilmen oldukça önemli bir özellik.

Hangi Eticaret Paketi Sana Uygun?

Promosyon Özellikleri

Eticaret sitende promosyon özellikleri kullanmak istiyorsan e-ticaret paketinde bu özelliklerin olduğundan emin olmalısın. Örnek olarak bir üründen x alana y hediye, 4 al 5. bedava, sepette %10 indirim gibi... Ek olarak ürünlerine indirim oranları tanımlamak ve ürün üzerindee bu oranı göstermek istiyorsan da yine bu özelliği barındıran bir e-ticaret paketi seçmmelisin. Ya da müşterilerinin puan kazanıp harcaması ya da tanımlayacağın hediye çeklerini kullanmasını istiyorsan eticaret paketi içerisinde bu mmodüllerin olması gerekli.

USD, EURO ile Ürün Listeleme

Ürünlerini USD ya da EURO ile listelemen gerekli ve sipariş esnasında otomatik olarak güncel kurdan TL'ye çevrilmesi gereği var ise farklı birimlerle ürün listeleme özelliği olan bir e-ticaret yazılımı seçmelisin.

Üyeliksiz Alışveris

Çoğu e-ticaret sitesi sahibinin istediği, müşterisinin siteye üye olmadan hızlıca alışveriş yapabildiği bir modüldür. Bu senin için önemli ise eticaret paketi satın alırken üyeliksiz alışverişe uygun olduğuna da dikkat etmelisin.

Pazaryeri Entegrasyonu

N11, Hepsiburada, Trendyol gibi pazaryerleri üzerinden ürün satışı yapıyor ve ürünlerinin stok güncellemesini, gelen siparişlerini ortak bir yerde toparlamasını istiyor isen kullanacağın e-ticaret yazılımının pazaryeri entegrasyonuna açık olduğundan emin olmalısın.

Muhasebe

Kullandığın Logo, Mikro vb. gibi muhasebe programlarına entegre çalışacak bir eticaret yazılımı istiyorsan muhasebe entegrasyonlarının buluunduğuna emin olmalısın.

Her istediğin özellik bir e-ticaret paketinde bulunmayabilir. Bu durumda bu özelliğin modül olarak eklenip, eklenemeyeceğini e-ticaret altyapı sağlayıcısına sorabilirsin.

Clouds Eticaret olarak 15 yıllık tecrübemiz ile ortaya çıkan ihtiyaçlara yönelik 3 farklı e-ticaret paketimiz mevcut. Ek olarak opsiyonel olarak bir e-ticaret sitesi için gerekli her ne detay var ise sunabilmekteyiz.

Hemen bir e-ticaret paketi seçmek ve eticarete başlamak için bize ulaşabilirsin: (312) 963 15 01

28/08/2020

İlgini Çekebilir:

19/10/2020
Eticaret sitenizin başarılı olması yani beklediğiniz veya beklediğinizden fazla sipariş alması e-ticaret sitenizin başarılı olup olmamasında en önemli kriterdir. Lakin eticaret sitenizin temel amacı online satışlar y... Devamı
10/10/2020
Bir eticaret sitesinin olmaz ise olmazı olan sanal pos altyapısı için bu yazımızda bankalar haricinde Türkiye'de servis veren ödeme çözümleri sağlayan firmaları inceleyeceğiz. Sanal pos kısaca, internet üzerinden kredi k... Devamı
06/10/2020
İnternet reklamcılığının en etkili türlerinden birisi olan yeniden pazarlama bir internet sitesine ziyarette bulunan kişilere, sonraki internet gezintilerinde önceki site ziyaretlerine ilişkin gösterilen reklamlara v... Devamı
29/09/2020
Geldiğimiz teknolojik süreç eticareti epeyce yaygınlaştırmıştı ve birçok firma ürünlerini online satmaya, bazı girişimler de sadece internet üzerinden satış yapmaya başlamışlardı. Tüm Dünyada etkisini yaşadığımız pandemi... Devamı