• 0(312) 963 15 01

  E-ticaret Paket ve Yazılımı Seçerken Dikkat Etmen Gerekenler

  E-ticaret Paket ve Yazılımı Seçerken Dikkat Etmen Gerekenler

  Güvenlik

  Her şeyin başı güvenlik. Öncelikle kullanmak istediğin e-ticaret yazılımının güvenli olduğunu, müşterilerinin kişisel ve ödeme bilgilerini koruma altına aldığından emin ol.

  Teknik Destek Süreçleri

  E-ticaret serüveninizin neredeyse her adımında yardıma ihtiyaç duyabilirsin. Bu bağlamda kullanacağın e-ticaret yazılımının iyi bir destek ekibine sahip olduğundan emin ol. Telefon, eposta, canlı destek, ticket yollarından en az 2si ya da 3ü üzerinden istediğin zaman destek alabilmelisin.

  Mobil Uyum

  Günümüz artık mobil çağı. Dolayısı ile kullanacağın e-ticaret sitesinin altyapısının mobil uyumlu olması sana hem ziyaretçi deneyimi açısından hem de SEO açısından oldukça yararlı olacaktır.

  SEO Altyapısı

  Arama motorlarında önde olmak eticaretin en önemli etkenlerinden birisi. E-ticaret altyapında SEO açısından önemli olan özelliklerin olduğundan emin olmalısın. Bu özellikleri mobil uyum, otomatik oluşan site haritaları, akıllı urller ve hız olarak özetleyebiliriz.

  Hız

  Eticaret sitenin hızlı yüklenmesi kullanıcıların için oldukça önemli. İnsanlar internette aradıkları şeylere hızlıca ulaşmak ve işlemlerini kolayca tamamlamak isterler. Bu bakımdan altyapında gereksiz hiçbir kodlama, script bulunmamalı ve siten son teknolojiler kullanılarak tasarlanmalıdır.

  Kolay Yönetim

  Eticaret siteni yönetirken; ürün girişleri, güncellemeleri, sipariş kontrol ve onay işlemleri gibi bir çok detay için altyapının yönetici arayüzünü kullanacaksın. Bu doğrultuda bu arayüzün kullanıcı dostu yani kolay olması oldukça önemli. Ayrıca bu arayüzün tüm cihazlardan da kusuruz olarak görüntülenmesi ve işlem yapabilmesi gereklidir.

  Her Detayı Yönetebilmelisin

  İhtiyaç duyacağın tüm detayları yönetici arayüzünden kolayca yapabilmelisin. Ürün girişinden, güncellemesine, ürün bannerları hazırlayabilmeye kadar her şey elinin altında olmalı.

  Ödeme Altyapısı

  Sisteminde tüm ödeme çözümlerine hazır altyapılar olmalıdır. Eticaret siten Iyzico, Paypal, Payu, iPara gibi servislere uyumlu olmalı, ayrıca tüm bankaların sanal posları ile de çalışabilmelidir.

  Yedekleme

  Sistem üzerinde kayıtlı olan tüm verilerinin düzenli ve sık aralıklarla yedeklenip, saklandığından emin ol. Bu özellik bir gün eticaret siten için hayat verici olabilir.

  Tasarım Seçenekleri

  Sitenin görünen yüzünü oluşturan tasarım öğelerini iyi incelemelisin. Kullanıcıları yormayan, responsive - mobil uyumlu tasarımların sistemde var olduğundan emin olmalısın. İstediğin zaman tasarımsal ayarları değiştirebilmen de önemli.

  Sunulan Limitler Sana Yetmeli

  Eticaret paketinin sana sunduğu ürün giriş sayısı, veri alanı, trafik gibi değerleri iyi incele. Bu limitlerin senin ihtiyaçlarını karşılayacağından emin ol ki, sonra sürpriz ek maliyetlerle karşılaşma.

  Raporlama ve Analiz

  Sistemin sana raporlamalar sunabilmeli, grafikler halinde satış - ürün verilerini alabilmelisin. Ayrıca üye sepetlerinin analizlerini yapabilmeli, sepete eklenmiş ama satışa dönmemiş verileri gözlemleyebilmelisin.

  20/03/2016

  İlgini Çekebilir:

  28/08/2020
  Eticarete başlamaya karar verdin ama karşına çıkan eticaret paketlerinden hangisini seçmen geerektiği konusunda kararsız isen bu yazımız tam sana göre. Hazır e-ticaret yazılımları genellikle 3-4 civarında özelliklerine... Devamı
  19/05/2020
  Günümüzde e-ticaret konusu içerisinde çokça adını duyduğumuz XML Entegrasyonu konusunda kafanız mı karışık? Tam olarak ne işe yaradığını anlayamıyor musunuz? O halde bu blog yazımız tam size göre. Öncelikle XML ile başka... Devamı
  12/05/2020
  Belirli kriterler dahilinde şirketler yavaş yavaş efaturaya geçiyor, önümüzdeki yıllarda ticari faaliyetlerini sürdüren tüm işletmeler efaturaya geçmiş olacaklar. Kimi şirketler ise zorunlu olmadıkları halde maliyet ... Devamı
  09/05/2020
  Eticaret siteleri artık her sektör için hayatımızın içerisinde yer alıyor. Rutin alışveriş alışkanlıklarımız, ihtiyaçlarımız artık sadece yakın çevremizde bulabileceklerimizle sınırlı değil; bir çok online siteye ulaşabi... Devamı