E-ticaret Siten Neden Mobil Uyumlu Olmalı?

Günümüzde mobil cihazlardan internet erişim rakamlarının, dizüstü ve masaüstü internet erişim oranlarını geçmek üzere olduğunu artık hepimiz biliyoruz.

Hal böyle olunca, bir e-ticaret sitesinin de mobil cihazlar düşünülerek tasarlanması yani mobil uyumlu olması her geçen gün daha da önem kazanmakta. 

Eticaret Siten Mobil Uyumlu Olmalı

Bu yazımızda e-ticaret sitenin neden mobil uyumlu olması gerektiğini başlıklar altında özetleyeceğiz:

Mobil cihazlardan internet erişimi her geçen gün artıyor

Günümüz teknolojisinde üretilen akıllı telefon ve tabletler sayesinde, işimiz dışında neredeyse artık dizüstü ya da masaüstü bilgisayar kullanmıyoruz. Kişisel kullanımda mobil cihazlar hayatımızda ve bunun doğal sonucu internet sitelerine erişim mobil cihazlar lehine yükselmekte.

Tüm cihazlarda kusursuz görünüm önem kazandı

Mobil cihazlardan internet erişimi arttıkça, web sitelerinin mobil uyumlu ve ilgili ekran çözünürlüğüne göre okunabilir olması bu süreçte önemini katladı. Eticaret sitenin mobil uyumlu olması, siteni ziyaret eden tüm kişilerin, siteni doğru görmesini ve sitenin okunabilir olmasını sağlar.

Kolay erişim, ziyaretçi memnuniyetini sağlar ve satışları arttırır

Eticaret sitene her cihazdan erişilebilir ve okunabilir olması ziyaretçilerinin aradığı ürünü kolay bulmasına ve tüm detaylara erişmesine yardımcı olur. Bu da ziyaretçilerinin siten üzerinden alışveriş yapma oranını yükseltir. 

Google mobil uyumlu site sever

Google artık mobil uyumlu siteleri arama sonuçlarında öne çıkarıyor, çünkü mobil uyumlu siteler kullanıcıları memnun edip, taleplere cevap veriyor. Ayrıca mobil uyumlu siteler kodlamaları gereği, Google'ın da talep ettiği tüm detaylara uygun olduğu gibi, ziyaretçini ve siteni yoracak, Google'ın hata kabul edeceği tüm gereksiz kodlamalardan da arınmış oluyor.

En ekonomik çözüm mobil uyumlu e-ticaret

Bir alışveriş sitesinin ek olarak mobil versiyon ya da uygulamasını yaptırmak sana oldukça pahalıya patlayabilir. Oysaki sitenin altyapısı mobil uyumlu, HTML5 teknolojisine sahipse, az harcamayla, tüm cihazlara uyumlu bir e-ticaret sitesine sahip olabilirsin.

07/10/2015
Yeniliklerden haber almak için beğen:
Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Blog'a Dön