E-ticaret Sitesi Sahiplerine Öneriler

Ürünlerini internet üzerinden satışa çıkarmaya karar verip e-ticaret siteni hazırladın. Eticarete başlamak için altyapım hazır diyorsan bu yazımızda başlangıç için kulağına küpe yapman gereken önerilerimizi bulabilirsin.

E-ticaret Sitesi Sahiplerine Öneriler

İnternet üzerinden satmak istediğin ürünlerini tüm görselleri ve detayları ile e-ticaret sitene eklemelisin. Bu konuda detaylı önerimizi E-ticaret Sitendeki Ürünler İçin Önerilerimiz yazımızdan inceleyebilirsin.

Sitendeki müşteri hizmetleri bölümü eksiksiz şekilde olmalı ve bu bölümde müşterilerinin ödeme, sipariş, garanti ve iade konularında tüm detaylara erişebileceğinden emin olmalısın. Sitendeki kurumsal sayfaları da boş geçmemeli kendin ya da şirketin ile ilgili bilgileri vermelisin. Yine müşterilerinin kolayca ulaşabileceği bir iletişim sayfan olmalı ve bu sayfada en az bir telefon, eposta adresi ve iletişim formu bulundurmalısın.

Sana gelen soruları hızlıca ve özenle cevaplamaya çalış
Eticaret sitenin ziyaretçileri satın alım yapmadan önce soru sormak isteyebilir. Gelen form ve epostaları bekletmeden hızlıca ve detaylıca cevaplaman eticaret ziyaretçilerinin satın alım yapmasını hızlandıracaktır.

Canlı destek hattının artıları var
E-ticaret sitene canlı destek ekleyip, en azından mesai saatlerinde ilgilenme imkanın var ise bu e-ticaret sitene çok büyük artılar katacaktır. Sitendeki ziyaretçiler sorularını anlık olarak sana iletip, hızlıca cevap alırlarsa satışların artacaktır.

Sosyal medyanın önemini unutma
İnsanların sosyal medya kullanım alışkanlıklarını tartışmanın bir anlamı yok. Sosyal medya çok büyük bir güç. E-ticaret sitenin en azından Facebook ve Instagram hesapları olmalı ve bu hesapları etkin bir şekilde kullanmalısın. Bu medyalarda küçük bütçelerle reklamlar oluşturman e-ticaretteki başarını arttıracaktır. Bu konuyla ilgili E-ticaret Satışlarını Instagram ile Arttırmak İsteyenlere Öneriler yazımız ilgini çekebilir :)

Google senin elin ayağın :)
Google da bulunmak ya da bulunmamak? E-ticaretteki başarını sağlayacak en önemli etkenlerin başında geliyor. SEO çalışmalarına önem vermeli, site içeriğinin, ürünlerinin detaylarına özen göstermelisin. Eticaret sitenin mobil uyumlu olması, SSL sertifikası, ziyaretçi dostu olması gibi altyapısal değerler haricinde web sitenin içerik kısmı tamamen senin elinde. Bizce e-ticaret sitende bir blog olması ve bunun altında düzenli ve özgün içeriklerin bulunması sitenin Google'da yükselmesini sağlayacaktır.

Yukarıdaki önerilerimiz e-ticaret siten ve ziyaretçi etkileşimi açısından önemli olan unsurlardı. Şimdi ise kısaca ürün, teslimat ve müşteri memnuniyeti kısımlarına değinelim.

Öncelikle e-ticarette ciddi bir rekabet olduğunu bilmelisin ve sıradan ürünlerin satılmayacağını unutmamalısın. Rakiplerini analiz edip, fiyat araştırması yapman ve ürünlerini buna göre fiyatlandırman çok çok önemli. Piyasada hemen her eticaret sitesinde olan bir ürün için yüksek fiyat belirlemen bu ürünü hiç satamayacağın anlamına gelir. Kendine özel ürünlerin var ise de benzer nitelikli ürünlerin fiyatlarını incelemen ve buna göre ürünlerini fiyatlandırman doğru olacaktır.

Hızlı kargo! Tüketicilerin karar aşamasındaki kilit değer
Aynı gün, ertesi gün kargo imkanı sağlamak seni bir adım öteye taşıyacaktır. Bu yüzden operasyonunu iyi belirlemeli ve siparişlerini hızlı kargolamalısın.

Müşteri memnuniyeti olmazsa olmaz
Satış öncesi müşterilerine özenli davranıp bütün sorularını eksiksiz cevapladın değil mi? Satış sonrasında da aynı özeni göstermelisin. Unutma bir memnun müşteri sana en az bir yeni müşteri olarak geri dönecektir :)

Clouds Eticaret ile çok kolay bir şekilde e-ticaret altyapını sağlayabilir ve e-ticaret sürecinde bizden destek alabilirsin :)

16/10/2019

İlgini Çekebilir:

03/04/2020
Eticarete başlarken öncelikli olarak e-ticaret altyapını seçmelisin. E-ticaret yazılımı için firma seçerken en basit yoldan firmanın referanslarını inceleyebilirsin. Firmanın tecrübesi, e-ticaretteki işleri sana güven ve... Devamı
29/03/2020
Eticarete başladın ve ürünlerini internet üzerinden satıyorsun... Peki herşey yolunda mı? Ya da satışlarını arttırmak ister misin? Bu yazımızda e-ticaret sitenin daha da başarılı olması için önerilerimizi paylaşacağız. ... Devamı
23/03/2020
E-ticaret siteni açmaya karar verdin ve ilk adımı nasıl atman gerektiğini belirlemen gerekiyor. Aklındaki ilk soru Hazır bir e-ticaret altyapısı mı kullansam; yoksa özel yazılım bir e-ticaret çalışması mı yaptırsam? ... Devamı
20/03/2020
E-ticaret siteleri için ödeme çözüm ve altyapısı sunan ve Türkiye'de ciddi oranda e-ticaret sitesine servis veren Iyzico bugün Instagram üzerinden üye iş yerlerini sevindirecek bir haber verdi. Buna göre üye iş yerler... Devamı