E-ticarete Başlamak İsteyenlere Öneriler

Eticarete başlamak isteyenlere öneriler

Herşeyin Başı Güvenlik

Öncelikle kullanacağın eticaret altyapısının güvenli olduğundan emin ol. Ödeme sayfalarında güçlü ve güncel SSL sertifikası bulunması gerektiğini unutma. Müşterilerinin kişisel bilgileri ve ödeme detayları muhakkak korunmalıdır.

Ödeme Sistemleri

Havale-Eft, kapıda ödeme haricinde mutlaka kredi kartı ile online sipariş alabilmelisin. Bunun için kullandığın e-ticaret sisteminde Iyzico - Payu vb. gibi bir sağlayıcıdan sanal pos kullanılabilir olmalı ya da banka sanal posları entegre edilebiliyor olmalı. Iyzico gibi sistemler sana önde gelen bankalara taksit imkanı sağlar ve ayrı ayrı bankalarla uğraşmaktan kurtarır, tüm ödeme işlemlerini tek panel üzerinden yönettirir.

Destek, Yardım

Eticaret'e başladıktan sonra ihtiyaç duyacağın en önemli konu teknik destek dersek sanırım abartmayız. Özellikle yeni eticaret kullanıcıları - yöneticileri için altyapı sağlayıcından istediğiniz zaman e-posta, canlı destek ya da telefon ile destek alabilmelisin. Gönderdiğin e-posta iletilerine de hızlı ve anlaşılır cevaplar veren altyapı sağlayıcılarını tercih etmelisin. Ayrıca eticaret sistemine ait verilerinin sürekli yedeklenmesi de önemlidir.

SEO

Kurduğun sistemin arama motorlarında yüksek sıralarda gözükmesi başarının temelini oluşturacaktır. Bunun için altyapında "akıllı url", "otomatik güncellenen site haritası", "mobil uyum" gibi temel SEO özelliklerinin bulunduğundan emin ol.

Kolayca Yönetilmeli

Sistemin kolayca yönetilebilmelidir. Tasarım işlemlerinden, ürün işlemlerine kadar her detay tarafından basitçe yönetilebilir olmalıdır.

Mobil Uyum

Günümüz teknolojilerinde oluşturulan eticaret siteleri mutlaka mobil uyumlu olmalıdır. Her kullanıcı bilgisayarda, tablet ve akıllı telefonlarda siteni kusursuzca görüntüleyebilmelidir. Ek olarak "E-ticaret Siten Neden Mobil Uyumlu Olmalı?" başlıklı yazımıza da göz atabilirsin.

09/10/2015
Yeniliklerden haber almak için beğen:
Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Blog'a Dön