Eticaret Sitene Ürün Eklerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ürün Girişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ürün resimlerinin özgün olmasına dikkat et

Başka internet sitelerinden görsel kullanmamaya çalış. Eğer imkanın varsa ürün fotoğraflarını kendin çek ya da profesyonel çekim yaptırmak seni farklı kılacaktır.

Ürün resimlerini uygun formatta yükle

Küçük resim kullanmaktan kaçın. Ürün resimlerinin uzun kenarının en az 1000px olmasına dikkat et. Kaliteli ve net görseller ürün satışlarına katkı sağlayacaktır.

1'den fazla resim ekle

Ürünlerine 1'den fazla, farklı açılardan çekilmiş görseller yükle. Fazla görsel ziyaretçilerinin ürün hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmasını ve anlamasını sağlar.

Ürün açıklamasında imla kurallarına dikkat et

Ürün detaylarında genel noktalama ve imla kurallarına dikkat etmelisin. Türkçe karakter hatası yapmamalısın.

Ürün açıklamasında mümkün olduğunca detay ver

Ürün detayında olabildiğince fazla bilgi vermeye çalış. Eğer ürüne ait teknik bilgiler varsa mutlaka onlara da yer vermelisin. Ek olarak broşür - tanıtım gibi ek detaylara sahipsen PDF şeklinde bu broşürleri de eklemelisin.

Copy - paste (kopyala - yapıştır) içerik kullanma

Başka sitelerden kopyala yapıştır içerik kullanma. Bu içerikleri kendin düzenlemeye çalış ve özgün bir biçimde sitende yer ver. İçeriklerinin özgün olması Google gözünde de siteni yükseltecektir.

Önemli özellikleri öne çıkar

Ürününe ait öne çıkan özellikleri mutlaka vurgula. Kalın yazı (Bold) yaparak, önemli özellikleri öne çıkarabilirsin.

Video ekle

Ürünlerine ait videolar varsa, bunlara da ürün detayında yer vermelisin. Videolar, ürünün özelliklerini anlama bakımından kullanıcıların için oldukça yararlıdır.

 

30/09/2015
Yeniliklerden haber almak için beğen:
Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Blog'a Dön