Mobil Sıralama Daha da Önemli Hale Geliyor (Mobile First Indexing)

2015 yılı itibariyle masaüstü internet kullanımını geçen mobil internet kullanımı, 2016 sonu itibariyle farkı açmaya da başlamış görünüyor. Özellikle gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde daha da fazla olan mobil internet kullanımı, arama motoru kullanımının da mobil tarafta artışını sağlamış durumda. İşte bu noktada Google tarafından duyurulan sıralamalar hakkındaki yeni uygulama dikkat çekici.

Mobil Sıralama Daha da Önemli Hale Geliyor (Mobile First Indexing)

Artık mobil indeksleme öncelikli olacak!

Ocak 2017 ile birlikte başlayacağı duyurulan bu uygulamayla mobil aramalardaki sıralama, hem mobil hem masaüstü sıralamalarda geçerli hale geliyor. Bu durumda sitelerimizin mobil uyuma sahip olması daha da önem kazanıyor. Yani mobil uyumu olmayan veya yetersiz olan siteler ciddi şekilde sıra kaybı yaşayacak, kaliteli içerik barındıran mobil uyumlu sitelerse üst sıralara gelmeye başlayacak diyebiliriz.

Bu konuda en uygun çözüm elbette responsive (ekrana duyarlı) tasarımlar. Responsive bir web siteye sahipseniz; dolayısıyla masaüstü ve mobil versiyon verileriniz aynıysa, kaliteli içerik üretmenin işin büyük kısmını halletmeniz anlamına geldiğini unutmayın.

Konuya ilişkin makale: https://webmasters.googleblog.com/2016/11/mobile-first-indexing.html

12/12/2016
Yeniliklerden haber almak için beğen:
Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Blog'a Dön