Sosyal Medyada Remarketing ile Satışlarını Arttırabilirsin

Günümüz teknolojisinde internet üzerinde bir çok pazarlama yöntemi bulunmaktadır. Bunların içerisinde hiç kuşkusuz en etkilisi "Remarketing" yani yeniden pazarlama reklamlarıdır.

Sosyal Medyada Remarketing ile Satışlarını Arttırabilirsin

Yeniden pazarlama, bir web sitesini ziyaret eden kullanıcılara, sonrasında başka mecralarda da ziyaret ettiği site - ürün - hizmet ile ilgili reklamların gösterilmesidir. Sitenden satın alım yapmadan ayrılan ziyaretçi, 2. veya daha fazla kez ilgilendiği ürünle, farklı mecralar üzerinde karşılaşır ve ziyaretçinin bu sefer satın alım yapma olasılığı arttırılır.

Özellikle hemen herkesin hesabı bulunan Facebook remarketing reklamları, kullanıcıların için çok etkili olabilir. Bunun için yapman gereken Facebook Reklamları bölümünden bir dönüşüm pikseli oluşturup, Facebook'un verdiği izleme kodunu sitene yerleştirmektir. Web sitene eklediğin kod sayesinde, cookieler kullanılarak ziyaretçiler tespit edilmekte ve Facebook hesabı var ise eşleştirilmektedir.

Facebook, ziyaretçi sayına bağlı olarak 24 saat içerisinde sana liste boyutunu yani kaç kişiyi listeye aldığını gösterecektir. Sonrasında bu listeyi seçerek, internet sitesine tıklama ya da gönderi öne çıkarma gibi reklam türlerini kullanabilirsin. Ek olarak bu kitleyi erkek - kadın ya da mobil - bilgisayar kullanıcıları gibi de ayrıştırıp reklamlar sunabilirsin.

Hazırladığın reklamlar, Facebook'un zaman tünelinde belirli aralıklarla sponsorlu olarak ilgili kişilere gösterilecektir. Özellikle satın alım aşamasında olan; ama net karar veremeyen kullanıcılar için oldukça etkili olacak ve satın alım kararlarını vermelerini sağlayacaktır.

Örnek Facebook Reklamı:

Sosyal Medyada Remarketing ile Satışlarını Arttırabilirsin

Yine Facebook'un markası olan Instagram üzerinden de aynı listeyi ve ekranları kullanarak reklam oluşturabilirsin. Özellikle moda, gıda gibi sektörlerde Instagram'ın geri dönüşümü oldukça yüksek olacaktır. Instagram'ın da normal zaman tünelinde belirli aralıklarla reklamların hedef kitlene gösterilecektir.

28/10/2015

İlgini Çekebilir:

03/04/2020
Eticarete başlarken öncelikli olarak e-ticaret altyapını seçmelisin. E-ticaret yazılımı için firma seçerken en basit yoldan firmanın referanslarını inceleyebilirsin. Firmanın tecrübesi, e-ticaretteki işleri sana güven ve... Devamı
29/03/2020
Eticarete başladın ve ürünlerini internet üzerinden satıyorsun... Peki herşey yolunda mı? Ya da satışlarını arttırmak ister misin? Bu yazımızda e-ticaret sitenin daha da başarılı olması için önerilerimizi paylaşacağız. ... Devamı
23/03/2020
E-ticaret siteni açmaya karar verdin ve ilk adımı nasıl atman gerektiğini belirlemen gerekiyor. Aklındaki ilk soru Hazır bir e-ticaret altyapısı mı kullansam; yoksa özel yazılım bir e-ticaret çalışması mı yaptırsam? ... Devamı
20/03/2020
E-ticaret siteleri için ödeme çözüm ve altyapısı sunan ve Türkiye'de ciddi oranda e-ticaret sitesine servis veren Iyzico bugün Instagram üzerinden üye iş yerlerini sevindirecek bir haber verdi. Buna göre üye iş yerler... Devamı