Üye Sepetlerinin Analizini Yapmalısın

Eticaret sitende üye sepetlerini gözlemlemen ve doğru yorumlar çıkartman satışlarına pozitif katkı sağlayacaktır. Öncelikle e-ticaret altyapında üyelerinin sepetlerini mutlak görüntüleyebiliyor olman gerekli.

Üye Sepetlerinin Analizini Yapmalısın

Peki üye sepetlerini gözlemlemek sana neler sağlar, nasıl analiz edebilirsin ve bunlar nasıl satışlarını arttırabilir özetlemeye çalışacağız.

Öncelikle aynı üründen bir çok üye sepete ekleme yapmış ve satın alım tamamlanmamışsa bazı noktaları gözden geçirmen gerekli.

Bu ürün piyasa fiyatlarına göre ortalamanın üzerinde olabilir ve üyelerin bu sebepten ötürü satın alım yapmıyor olabilir. Öncelikle ürünün farklı sitelerdeki fiyatlandırmasını inceleyebilir ve ilgili ürünün fiyatında düşürme yapabilir ya da indirime gidebilirsin.

Ek olarak bu ürünün kargo ücretlendirmesi üyelerine yüksek gelmiş olabilir. Bu durumda ürünün kargo ücretini gözden geçirebilir ya da ürün için ücretsiz kargo sağlayabilirsin.

Son olarak üyelerin, ilgili ürünü geç kargoya verdiğini düşünebilirler. Eğer hızlıca ürünü kargoya verebiliyorsan bunu "Aynı gün kargo" - "3 iş günü içinde kargo" gibi vurgulayabilirsin.

Fiyat, kargo ve teslimat konusunda iyileştirmeler yaptıktan sonra sepetinde ilgili ürünü bekleten üyelerine bu iyileştirmeleri duyurabilirsin.

Farklı farklı ürünler, yakın tarihlerde çok sayıda üyenin sepetinde bekliyorsa yine gözden geçirmen gerekli konular var.

Bu durumda da sitenin genel kargo ücretlendirmesi gözden geçirmen gerekebilir; üyelerine genel kargo ücretlendirmen yüksek geliyor olabilir. Kargo ücretlendirmelerinde iyileştirmeye gitmeli ve bu iyileştirmeden sonra üyelerine bilgi vermelisin.

Ayrıca siten kullanıcılarına güven vermiyor olabilir. Bu durumda da sitende bazı iyileştirmeler yapman gerekebilir. Öncelikle hakkımızda, iletişim gibi sayfalarında güncel ve sana ait tüm detaylara yer verdiğini gözden geçir. Teslimat, iade, garanti gibi sayfalarında da tüketicileri rahatlatacak açıklamalara ve onları koruduğuna dair mesajlara yer vermeye çalış.

Özet olarak üye sepetleri sana bir çok mesaj verebilir. Bunları iyi analiz etmeli ve göz ardı etmemelisin. İyi düşünür ve doğru çıkarımlar yaparsan, üye sepetleri senin satışlarını arttıracaktır.

07/11/2015
Yeniliklerden haber almak için beğen:
Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Blog'a Dön